صفحه نخست
ارتباط با ما
نقشه سایت
پنج شنبه 23 آبان 1398
کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام
تعداد نمایش:3641
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : شنبه 11 خرداد 1392
سیستم اعلام حریق آدرس پذیر
در مکانهای بزرگ با وسعت زیاد که نیاز به تعداد بسیاری آشکار ساز حریق است و همچنین مکانهایی که از نظر ایمنی، تشخیص محل دقیق حائز اهمیت می باشند، سیستم اعلام حریق از نوع آدرس پذیر مورد استفاده قرار میگیرد...

 سیستم اعلام حریق آدرس پذیر برگرفته از پنجاه سال تجربه موثر و کارآمد در جهت تولید محصولات نو و مطابق با آخرین استانداردها به جهت بهبود کیفیت، طراحی و کارآیی ساخته شده است. جهت مکانهای بزرگ و با وسعت زیاد که نیاز به تعداد دتکتورهای بالا دارند و همچنین مکانهایی که از نظر ایمنی، تشخیص محل دقیق حائز اهمیت می باشد مورد استفاده قرار میگیرد .

 

این سیستم به گونه ای طراحی و ساخته شده است که کلیه قطعات به صورت اختصاصی دارای آدرس خواهند بود و به محض فعال شدن قطعات،آدرس اختصاصی داده شده به همراه پیغام مورد نظر بر روی مرکز اعلام حریق نشان داده می شود.   سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هوشمند شامل مراکز کنترل اعلام حریق، دتکتورها، شاسی، ماژولهای ورودی، ماژولهای خروجی و مراکز تکرار کننده می باشد. در سیستم آدرس پذیر کابل مورد نیاز دو رشته بدون شیلد می باشد .

 

مسیر لوپ آدرس پذیر از مرکز کنترل اعلام حریق آغاز شده در کلیه قطعات (برای مثال 240 عدد در هر لوپ) گشته و سربندی میگردد و مجدداً به مرکز اعلام حریق بازمی گردد. مسیر لوپ مورد نظر با رعایت ظرفیت خازنی و مقاومت 150Ω & 300nf می تواند -  مسافت 1500متر را در بر گیرد. تمامی قطعات می توانند دارای دو خط آدرس برای مثال  40 نشان باشند که از طریق برنامه نرم افزاری برای قطعه مورد نظر تعریف میگردد.

 

از طریق نرم افزار می توان نحوه فعال شدن آژیرها را بنا بر تقسیم بندی قسمت های مختلف محل و زون بندی دتکتورها و شاسی ها تعریف نمود. همچنین تاخیر زمانی فعال شدن آژیر عمومی را نیز مشخص کرد. لازم به ذکر است در صورت فعال شدن شاسی اعلام حریق کلیه تاخیرها از بین رفته و آژیر عمومی به صدا در خواهد آمد. کلیه امکانات نرم افزار از طریق مرکز کنترل و بوسیله کی پد کنترل آن قابل دسترسی می باشد و برای آن چهار سطح دسترسی تعریف گشته است.

 

نحوه ارتباط زونها با خروجیهای قابل برنامه ریزی برروی برد اصلی مرکز کنترل و ماژول های ورودی و خروجی در لوپ آدرس پذیراز طریق برنامه نرم افزاری مشخص می شود.

  

·     مرکز کنترل هوشمند میکروپروسسوری مطابق با استانداردو  تائیدیه های بین المللی.

·      دستگاه مرکزی با قابلیت سرویس دهی به دو تا چهار لوپ و آدرس دهی برای مثال  240 قطعه در هر لوپ.

·   قابلیت سرویس دهی برای مثال به 4 تا 12 خط سیستم متعارف CONVENTIONAL علاوه بر لوپ های آدرس پذیر.

·      آدرس دهی به صورت نرم افزاری و تعریف کلیه امکانات کنترلی از طریق نرم افزار.

·    سیستم هوشمنداز طریق پردازش سیگنال توسط دتکتورها و مرکز کنترل ضریب اطمینان را بالا برده و امکان آلارم بی مورد را به صفر می رساند.

·    قابلیت تشخیص و نمایش نوع محل و محل دقیق دتکتورهای فعال شده و یا قطعات دیگر بر روی صفحه نمایش.

·      دارای نمایشگر به منظور نشان دادن کلیه پیغامها بر روی مرکز.

·    قابلیت اختصاص برای مثال  32 نمایشگر جهت دتکتورهای حلقه آدرس پذیر جهت اختصاص هر نمایشگر به ناحیه ای مشخص که از طریق برنامه نرم افزاری قابل تعریف  می باشد.

·      نمایش دو واقعه به صورت همزمان و توانایی ضبط برای مثال  200 واقعه و نمایش آنها به ترتیب تاریخ و زمان.

·    دارای چند پورت سریال RS 232 جهت اتصال به پرینتر و یا PC همچنین از طریق این پورتها می توان حداکثر برای مثال  16 مرکز تکرار کننده Repeater با قابلیت های کنترلی را به مرکز وصل نمود. مراکز تکرار کننده به منظور انتقال پیغام های مرکز اصلی در محل های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد این مراکز قابلیت بی صدا کردن آژیرها و ریست کردن دستگاه مرکزی را دارا می باشند.

·    قابلیت کنترل برای مثال تعداد 128 مرکز کنترل  اعلام حریق از طریق کامپیوتر اصلی به صورت شبکه و برای مثال 8 کامپیوتر به صورت فرعی از طریق نرم افزار.