صفحه نخست
ارتباط با ما
نقشه سایت
پنج شنبه 23 آبان 1398
کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام
شرکت اکسس سوئد
تعداد نمایش:3547
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : سه شنبه 24 آبان 1390
مترجم : ک. شادمان فر     منبع : نشربه Detektor شماره اکتبر/نوامبر 2011
ساختار یک سیستم نظارت تصاویر تحت شبکه کارآمد

                                            ساختار یک سیستم نظارت تصاویر تحت شبکه کارآمد

زمانیکه در باره یک سیستم نظارت تصویر از نوع تحت شبکه صحبت می کنیم اغلب اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند دوربین ها، کیفیت تصویر، ذخیره سازی و آنالیز تصاویر می باشد. پیکره سیستم ها، ساختار شبکه که همه چیز را امکان پذیر می سازد اغلب در مباحث مورد غفلت واقع می گردند. هرچند، بمنظور حداکثر کارآمدی و کیفیت در تصاویر نیاز به کاربرد موثر در پهنای باند موجود است. ارتباط بین قطعات سیستم بوسیله کابل های مسی، فیبر نوری، یا تجهیزات بی سیم رادیویی است. تناسب بین این قطعات کلید موفقیت در اجرای نصب سیستم است. در نظر گرفتن موارد مهم چیست، و انتخاب صحیح محصولات برای بهره گیری از مطمئن ترین و کارآمدترین امکانات کدام است؟ اینها سوالاتی است که این مغاله ی آموزشی به آن خواهد پرداخت.

بشکل روز افزون شرکت ها، مدارس، بیمارستان ها، میادین ورزشی و مشاغل دیگر شاهد مزیت هایی هستند که سیستم نظارت تصاویر با خود بهمراه دارد. برای نمونه، جلوگیری از جنایت که در مدارس مخاطره آمیز بوده و یک موضوع داغ نیزاست، شواهد بسیار زیاد حاکی از آن است که در زمان مقابله با بذهکاری و حریق سیستم نظارت تصاویر در محیط مدارس بشکل چشم گیری موجب کاهش خسارت و در نتیجه صرفه جویی مالی می شود. دوربین ها همچنین موجب سهولت در شناسایی یک علت حادثه جنایی می شوند.

سیستم نظارت تصاویر سریعترین رشد را در بخش صنایع امنیتی در طی یک دهه گذشته داشته است، و سیستم نظارت تصاویر تحت شبکه بیشترین سهم را بخود اختصاص داده است. تغییر در حال پیشرفت از سیستم های آنالوگ به دیجیتال به کاربر یک انعطاف و سنجش کاملا متفاوت در مقایسه با آنچه پیش از این ممکن بوده است می بخشد.