صفحه نخست
ارتباط با ما
نقشه سایت
پنج شنبه 23 آبان 1398
کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام
شرکت اکسس سوئد
تعداد نمایش:2134
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : جمعه 29 شهريور 1392
نويسنده : احمد رضا نوید خواه   
دوازده گام برای جلوگیری از آتش سوزی در خانه خود
آتش سوزی های کوچک می توانند به بروز جراحات شدید و صدمات گسترده در املاک و خطر بروز آتش سوزی در خانه و اموال منجر شوند...

دوازده گام برای جلوگیری از آتش سوزی در خانه خود


آتش سوزی های کوچک می توانند به بروز جراحات شدید و صدمات گسترده در املاک و خطر بروز آتش سوزی در خانه و اموال منجر شوند. با دنبال کردن چند اقدام ساده و حفظ سطحی پایه از هشیاری می توانید خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. دوازده نکته زیر به شما کمک خواهد کرد تا خانه و خانواده خود را ایمن نگاه دارید

·         در تک تک طبقات، اتاق ها ، پارکینگ، انبارها حتی اتاق آسانسور از هشدار دهنده دود نصب کرده، آنها را عاری از گرد و غبار نگاه داشته و هفته ای یک بار آنها را امتحان کنید. سعی کنید هشدار دهنده ده ساله ( با سیم نصب به دستگاه مرکزی حریق ) بخرید؛ در غیر اینصورت مجبور می شوید هر سال باتری اشکار سازها  را عوض کنید.

·         یک برنامه واکنش در زمان آتش سوزی تهیه کنید تا همه افرادی که در خانه شما هستند بدانند در صورت وقوع آتش سوزی چگونه باید فرار کنند.

·         خروجی های خانه خود را عاری از موانع حفظ کنید تا افراد بتوانند در صورت وقوع آتش سوزی از آنها فرار کنند. مطمئن شوید که ساکنان می توانند به آسانی کلید در و پنجره های خانه را پیدا کنند.

·          در آشپزخانه خیلی مراقب باشید – حوادث حین آشپزی به بروز 59 % آتش سوزی های خانه ها منجر شده اند. هرگز کودکان را بدون سرپرست در آشپزخانه تنها رها نکنید.

·         اگر با روغن داغ آشپزی می کنید خیلی مواظب باشید؛ اگر از سرخ کن های برقی استفاده نمی کنید، خرید آنها را در دستور کارتان قرار دهید.

·         هرگز شمعهای روشن را رها نکنید و بروید، و مطمئن شوید که روی جاشمعی مناسب و روی یک سطح مقاوم در برابر حرارت به دور از مواد قابل اشتعال قرار داشته باشند.

·         مطمئن شوید که ته سیگارها را به طور کامل خاموش کرده باشید و با دقت تمام آنها را دور بیاندازید.

·         بار اضافی روی پریزهای برق وارد نکنید. به یاد داشته باشید – یک پریز، یک دوشاخه.

·         کبریت و فندکها را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

·          هنگامی که خسته هستید یا دارو مصرف کرده اید خیلی مواظب باشید. نیمی از تمام موارد فوت در آتش سوزی های خانگی بین ساعات 10 شب تا 8 صبح روی می دهند.

·          تلویزیون یا سایر دستگاه های برقی را روی حالت استند بای یا آماده به کار رها نکنید چون می تواند به بروز آتش سوزی منجر شود. اگر از دستگاه های برقی خود استفاده نمی کنید، همیشه آنها را خاموش کرده و سیم برق شان را از پریز بکشید.

·         هرگز در تخت خواب سیگار نکشید.

پایان