صفحه نخست
ارتباط با ما
نقشه سایت
پنج شنبه 23 آبان 1398
کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام
شرکت اکسس سوئد
تعداد نمایش:3932
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : يکشنبه 4 فروردين 1387
نويسنده : دکتر آلن جی. لیپتون    مترجم : ف. بهجت     منبع : Object Video
نظارت هوشمندانه تصاویر در مکانهای پر جمعیت IVS

نظارت هوشمندانه تصاویر در مکانهای پر جمعیت IVS ( قسمت اول )

 

خلاصه:

    امروزه سازمانها  با تهدید های جدید و ماهرانه تر از گذشته روبرو هستند. ما برای حفاظت از کارکنان و زیر ساخت های مشابه آن نیاز به مراقبت هایی داریم که پیش از این در نظر گرفته

نمی شد.

 

فناوری جدیدی به نام  نظارت هوشمندانه  تصاویر اوج هنر را در فناوری نگرش رایانه ای به کار گرفته است. این کار به منظور خودکار کردن فرایند مشاهده علائم  تصویری تلویزیون مداربسته (CCTV) انجام گرفته است که تصویر را به یک حس گر مدافع از پیش تعیین شده تبدیل می کند. متا سفانه، زمانی که صحنه ها بسیار پیچیده می شوند، فناوری جدید در تصاویررایانه ای تا حدودی محدود می شود ، این مسئله بسیار مشکل است که به یک رایانه  بیاموزی که در یک تصویر پر جمعیت چه می گذرد. یک راه  برای حل این مسئله این است که به مشاهده و تشخیص رفتارهای تک تک افراد در یک صحنه ی پر جمعیت بپردازید که این فناوری هنوزدر ابتدای راه است. راه حل دیگر استفاده از فناوری جریان نوری است که به کمک ان حرکات یکپارچه جمعیت را دنبال می کنیم. با استفاده از این روش حتی اگر تک تک مجرمین شناسایی نشوند، بسیاری از رفتارهای ناهنجار قابل تشخیص می باشند. در اینجا نمونه  واضحی از این فناوری با قابلیت شناسایی جریان مخالف -  یعنی  فردی بر خلاف سیلی از جمعیت حرکت کند -  بیان شده است. از موارد کاربردی این فناوری میتوان به امنیت عمومی، کنترل تردد و امنیت فرودگاهی اشاره کرد.

 

1)     مقدمه:  نظارت هوشمندانه  تصاویر( IVS ) 

 حوادث اخیری که در دنیا رخ داده است دولت و همچنین سازمانهای صنعتی را برآن داشت که در باره دستاوردهای مربوط به امنیت جانی تجدید نظر کنند. بحرانهای که ما امروزه با انها روبرو  هستیم دیگر مربوط به حملات گسترده ی نظامی دشمنان ما از خارج از مرزها یمان نیست. امروزه ترس ما از این موضوع نشأت می گیرد که این امکان وجود دارد که گروهی هرچند کوچک، حتی

شاید در داخل مرزهای ما، این توانایی را داشته باشند که بوجب  بروزصدمات بسیاری شوند. بدلیل

این یورش ها جامعه بهای گزافی را در رابطه با صدمات اقتصادی و محیطی، تضعیف روحیه ملی و

مرگ انسانها متحمل میشود. نه تنها نوع تهدید ها تغییر کرده است، بلکه حوادث اخیر نوع هدفها را نیز به گونه ای دیگر تعریف می کند. دیگر از ارتش های مهاجم  به شکل ابتدایی در دنیا خبری نیست. در حال حاضر، هدف حملات زیر بنای اقتصادی و شهروندان بی گناه هستند. سازمانهایی که مسئول نظارت زیر بناهای حساس اقتصادی و دارایی های ملی مانند فرود گاهها، نیروگاهها، ذخایر اب و مسیرهای حمل ونقل عمومی هستند این نیاز را احساس می کنند که توانایی های خود را برای شناسایی « رفتارهای ناهنجار » افزایش دهند و در زمان خود در مقابل این رفتارها عکس العمل نشان دهند.

 

  این تغییرات بسیاری از سازمانها را که پیش از این نگران این ناهنجاری ها نبودند به بکارگیری سطح بالا تری از مراقبت ها وادار کرده است. براین اساس، همراه با سرمایه گذاری های بیشتر برای حفظ امنیت فیزیکی، شاهد افزایش آگاهی افراد نسبت به بحث ها و فناوری های مربوط به آن نیز می باشیم. به عنوان مثال، سازمان نسبتأ جدیدی به نام سازمان امنیت ملی (Home land Security  ) با بودجه  حدود 37 میلیارد دلار به کار مشغول است. بخش اعظمی  از مجموعه امنیت  فیزیکی  به زیر بنای اقتصادی نظارت تصاویر و تحقیقات اختصاص داده  شده  است.

  چرا تصویر؟ مردم تصویر را دوست دارند. زیرا تصویر یکی از فراگیر ترین راههای درک اطلاعات است که در دسترس می باشد. تصویر زنده و ارزان است  و قابلیت درک مستقیم بسیار بالایی دارد ( یعنی به راحتی می توان تشخیص داد که در یک موج تصویری چه میگذرد ). با این وجود، در کمال تعجب از نظارت تصاویر به طور اصولی برای ایجاد امنیت به کمک پخش زنده تصاویر استفاده نشده است .

 

                                                                                                                    ادامه دارد ...

 

 

      

نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما