صفحه نخست
ارتباط با ما
نقشه سایت
پنج شنبه 23 آبان 1398
کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام
تعداد نمایش:4716
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : يکشنبه 4 فروردين 1387
نويسنده : راچل وارد اوونز Rachel Ward Owens    مترجم : سهیلی     منبع : securityworldhotel.com
انقلاب علم زیست سنجی ( Biometrics )- قسمت اول
این مقاله، نگاهی به پیشرفت های جالب توجه در صنعت زیست سنجی دارد. در طی چهار مبحث بعدی علم زیست سنجی، ما به چگونگی عملکرد و پیشرفت انواع مختلف فن آوری این علم همراه با کار کردها، موفقیت ها و موانع سر راه آن خواهیم پرداخت...

                                                 انقلاب علم زیست سنجی ( Biometrics)                                                                        

                                                      پژوهشکده فن آوری های امنیتی – مقدمه ای بر علم زیست سنجی – قسمت اول                                                                                                  

    در این مقاله، اولین مجموعه از بخش های جدید فناوری زیست سنجی که در ابتدا توسط نشریه تجاری – امنیتی دیتکتور  Detector به چاپ رسید، نگاهی به پیشرفت های جالب توجه در صنعت زیست سنجی دارد. در طی چهار مبحث بعدی علم زیست سنجی، ما به چگونگی عملکرد و پیشرفت انواع  این علم همراه با کار کردها، موفقیت ها و موانع  سر راه آن خواهیم پرداخت، که در بر گیرنده جریان معمول علم زیست سنجی و کاربردهای آینده و قابل پیشنهاد آن می باشد. موارد بسیار محدودی در این جهان، روش زندگی ما را بشکل چشمگیری تحت الشعاء قرار داده است. برخی از این تغییرات تا اندازه ای است که تاثیر چشم گیری در طول عمر کوتاه ما و یا حتی در یک دهه ... دارند. زمانی که این تغییرات در اطراف ما رخ می دهند، بطور یقین متوجه حضور نا محسوس آن ها می شویم. ما چند سالی را به تحقیق در رابطه با ماهیت علم زیست سنجی (biometrics) می پردازیم و ضرورت تغییرات و قوانین جدید توسط علم زیست سنجی اعتراض می کنیم. تمام این تغییرات و قوانین درست پیش از آن که آن ها را به عنوان بخشی از زندگی روز مره  بپذیریم، پس از مدتی عملا به وجود آن ها چون برق، رادیو و تلویزیون، رایانه های شخصی و اینترنت، تلفن های همراه، یا پرواز از یاد می بریم. شمار رو به رشدی از افراد پیش گویی می کنند که فن آوری زیست سنجی مطئنا عنوان بعدی است که به فهرست زیر افزوده خواهد شد... گروه مرتبط به علم زیست سنجی بین الملی (IBG: Internutional Biometrics Group) به سادگی، زیست سنجی را به عنوان «کاربرد خودکار مشخصات فیزیولوژی     (physiological) و یا رفتاری انسان در تعیین هویت فرد.» تعریف می کند.

 

بازار تجاری از سال 1984 میلادی:

بیان این مطلب صحیح است که به طور کلی صنعت ایمنی از رشد احتمالی علم زیست سنجی در طی چند سال اخیر، آگاه بوده است، بخصوص از زمانی که شرکت های مربوط به علم زیست سنجی موجب جدیت زیاد نمایش دهندگان و بازدید کنندگان در گرد همائی و نمایشگاه های بین الملی ایمنی و حریق مانند (IFSEC: International Fire and Security Exhibition and Conference) در شهر بیرمینگهام، دربریتانیا بوده اند. حتی با این وجود، هنوزهم این مسئله برای بسیاری از افراد تعجب آوراست که تحقیقات مربوط به فنآوری علم زیست سنجی بیش از 20 سال است که ادامه داشته و در جای خود مستقل و خود جوش است. اولین سیستم زیست سنجی برای فروش شامل شناسایی اثر انگشت بود که در سال 1984 میلادی عرضه شد. (در واقع این نوع سیستم زیست سنجی صرفا در کتاب اچ جی ولز (HG Wells) با همان نام، موجود نمی باشد!). تنها در این اواخر با تهدید بسیار جدی گسترش تروریسم در تمامی جوانب، دولت و بخش های بزرگ دیگر با علاقمندی روز افزون موجبات عمومیت  این علم  را فراهم آورده اند.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             ادامه    ادامه دارد...

 

نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما