صفحه نخست
ارتباط با ما
نقشه سایت
پنج شنبه 23 آبان 1398
کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام
شرکت اکسس سوئد
تعداد نمایش:3395
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : شنبه 8 آبان 1389
نويسنده : گردآوری: ک. شادمان فر   
فن اوری جدید در نظارت تصاویر با تکنیک لنز تلسکوپی معادل با یک دوربین 100 مگاپیکسل است.
تکنیک نظارت تصاویر تا امروز روش های مختلفی به خود دیده است. سازندگان و دست اندر کاران این عرصه برای هر چه بهتر شدن تصاویر بوِیژه در زمان شناسایی و تشخیص چهره انسان و یا پلاک خوانی یک خودرو راه کارهای متفاوتی را به کار بستند ...

 

بحث امنیت در دهه جدید یکی از آیتم های اولیه در بنیانگذاری یک مجموعه می باشد، به   طوری که در طراحی نوین ساختار فیزیکی ، در نظر گرفتن مسائل امنیتی جزو 10 مورد اول در چک لیست طراحان جهت ارائه بالاترین ضریب امنیتی به حساب می آید. تکامل دوربینهای مداربسته نیز به این مسئله کمک چشمگیری کرده است که رو به رشد نیز میباشد. خوب است که بخوانید مقاله زیر را، بدلیل اینکه یک مخترع مشکلی را حل کرده است که اگر پیش تر حل می شد، خیلی از متخلفین، سارقین و امثالهم شناسائی می شدند و به سزای اعمالشان می رسیدند. خوب، بهتر است اول بپردازیم به مشکلی که چرا تا به حال حل نشده، و چطور توسط این اختراع قابل حل است.

 

     تا بحال برای پوشش دادن امنیت یک فضا با هزار متر مربع وسعت بوسیله دوربین های مدار بسته، سه روش وجود داشته است:

روش اول: استفاده از دوربین های معمول که به دوربینهای صنعتی و دام نیز معروف اند. هر دستگاه از این نوع دوربین توانایی تحت پوشش قرار دادن منطقه ای به وسعت15.7 متر ( 4.5 در 3.4 متر) را با تضمین تشخیص هویت (چهره و پلاک) را دارد، و در هزار متر مربع تقریباً 64 دستگاه از این نوع دوربین مورد نیاز است. خوب طبیعتاً 64 و یا هر سیستم مرکزی ضبط دیگری را نیاز دارد، به علاوه ملزومات مصرفی از قبیل کابل و لوازم جانبی دیگر نیز برای 64 دوربین DVR پورت ورودی تصویر دستگاه الزامیست. این هزینه ها مقرون بصرفه بودن این سیستم را کم رنگ کرده و اگر برای کاهش هزینه ها اقدام به کم کردن تعداد دوربین ها کنیم در آن ص ورت امنیت محیط کاهش خواهد یافت(که معمولا بدلیل عدم صرف اقتصادی مجبور به کاستن تعداد دوربین ها شده ایم).

 

 روش دوم: دوربین هایی که توانایی چرخش 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی با زوم توسط لنز (اپتیکال) را دارند معروف به Speed Dome

این نوع دوربین توانایی پوشش 5024 متر مربع را با تضمین تشخیص هویت (پلاک و چهره) را دارد، اما نه در آن واحد . طی چندین سال از گذشت ورود این تکنولوژی ایرادهایی بر آن وارد شده است. وقتی که دوربین به سمت یک هدف هدایت می شود و روی آن زوم می کند، هیچ هدف دیگری در محیط را نمی تواند ببیند. به بیان دیگر این نوع دوربین ها توانایی شکار بیش از یک هدف را در یک لحظه ندارند و در یک فضای 1000 متری مطمئنن بیش از یک هدف وجود دارد. ضمنا برای کنترل کردن عملیات این قابلیت می تواند یک هدف که با .(Auto Tracking) دوربین احتیاج به نیروی انسانی تمام وقت هست، البته اخیراً قابلیتی به آنها اضافه شده است به نام ردگیری خودکار سرعت پایین حرکت می کند را به طور خودکار ردگیری کند، پروسه انجام این عملیات بین 3 تا 4 ثانیه زمان نیاز دارد (تقریباً 2 ثانیه برای حرکت به سمت هدف و 2 ثانیه برای زوم اپتیکال و به کانون در آوردن یا به عبارت دیگر شفاف سازی تصویر). خوب، قابلیت ردگیری خودکار این نوع دوربین ها یک رشد به حساب می آید، ولی باز ه م نیاز یک فضای هزار متر مربعی که در یک ثانیه ممکن است پنج هدف در محدوده دید وجود داشته باشد را برطرف نمی کند. در همین حال مشکل دیگری نیز در این نوع دوربین Speed ها به چشم می خورد و آن این است که وزن بالای لنز و موتور همیشه در حال حرکت، باعث می شود تا دستگاه زودتر مصطحلک شود. با تمام این احوال دوربین های برای نظارت جنبی در یک محیط قابل پیشنهاد هستند، ولی برای امنیت، خیر.

 

                                  ادامه دارد.....