صفحه نخست
ارتباط با ما
نقشه سایت
پنج شنبه 23 آبان 1398
کلمه کاربری رمز عبور
مایلم هم اکنون عضو شوم رمز عبور را فراموش کرده ام
تعداد نمایش:3745
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : پنج شنبه 9 تير 1390
نويسنده : fire sprinkler system UK    مترجم : ك. شادمان فر     منبع : fire sprinkler system UK
چهار منطق در اهمیت نصب سیستم اطفائ حریق با عامل آب Sprinkler برای اماکن مسکونی و تجاری
سیستم های اطفائ حریق اتوماتیک با عامل آب Sprinkler بهترین گزینه انتخابی برای مقابله با حریق در اماکن مسکونی و تجاری هستند...

چهار منطق در اهمیت نصب سیستم اطفائ حریق با عامل آب Sprinkler برای اماکن مسکونی و تجاری

 

سیستم های اطفائ حریق اتوماتیک با عامل آب Sprinkler بهترین گزینه انتخابی برای مقابله با حریق در اماکن مسکونی و تجاری هستند. اکنون به چند دلیل ذیل نباید مقابله با حریق را برای اماکن خود تنها به امید سیستم های اعلام حریق اتومات یا کپسول های خاموش کننده دستی رها ساخت. لطفا به موارد ذیل دقت کنید:

1.      مقابله با حریق منفعل – همیشه آماده به کار:

سیستم های اعلام حریق یک سیستم مقابله با حریق از نوع غیر منفعل هستند. این سیستم های به شما زمان حریق را اعلام می کنند و فرار از ساختمان همراه با خانواده تان بستگی به نظر شما است. کپسول های خاموش کننده دستی نیز نوعی وسیله مقابله با حریق هستند که الزاما باید آنها را تا موضع حریق حمل و سپس دستی فعال نمود. لیکن، سیستم های اطفائ حریق با عامل آب Sprinkler برای اماکن مسکونی و تجاری تنها سیستم مقابله با حریق است که نیاز به فعال کردن آنها بشکل دستی نیست  - همیشه آماده به کار هستند یعنی منفعل اند – و با آتش به مبارزه می ایستند و حفاظت را بدنبال دارند که این کار با سیستم اعلام حریق امکان پذیر نمی باشد. وجود یک سیستم اطفای حریق Sprinkler در ساختمان شما، مانند این است که یک ایستگاه آتش نشانی 24 ساعته 7 روز در هفته و همواره آماده مقابله با حریق در هر اتاق منزل یا مکان تجاری خود داشته باشید.

 

2.      توقف حریق پیش از یک خسارت اساسی:

یک سیستم اطفای حریق با عامل آب Sprinkler به مقابله و توقف غالب حریق ها با کمترین خسارت وارده می پردازد. زمانیکه آتش در یک محل که مجهز به سیستم اطفای حریق با عامل آب Sprinkler است رخ می دهد، خسارت وارده به لوازم موجود در محل 90% کمتر است از زمانیکه حریق در یک ساختمان فاقد سیستم مذکور اتفاق می افتد.

 

3.      سیستم اطفای حریق با عامل آب Sprinkler پیش از رسیدن ماموران آتش نشانی در محل فعال شده است:

در صورت وقوع حریق زمان رسیدن ماموران آتش نشانی تا ساختمان شما چقدر طول می کشد؟ چنانچه ما خیلی خوش اقبال باشیم چند دقیقه، اما اغلب ما خوش شانس نیستیم. چنانچه در حومه شهر سکونت داشته باشید تراقیک وسایل نقلیه بر روی سرعت عمل ماموران آتش نشانی تا مقصد تاثیر گذار هستند. و یا چنانچه منزل یا محل شما 5/1 ساعت و یا بیشتر دور از اولین ایستگاه آتش نشانی در یک محل روستایی و یا اطراف شهر باشد، سپس متوجه می شوید که شانس شما به چه میزان است و چگونه محل و دارایی شما -  تا زمان رسیدن و وارد عمل شدن ماموران آتش نشانی و مبارزه آنها با شعله های آتش -  طعمه حریق می شود. تنها ظرف چند دقیقه از آغاز یک حریق معمولی تا  یک حریق غیر قابل مهار طول می گشد – و سیستم اطفای حریق با عامل آب Sprinkler با واگنش سریع و به موقع به مهار هر گونه حریق بدون توجه با آنکه محل ساختمان شما کجا بوده و در کجا زندگی می کنید می پردازد.

 

4.      سیستم اطفای حریق با عامل آب Sprinkler حفاظت بهتری در برابر آتش در مقایسه با سیستم های اعلام حریق اتوماتیک و یا گپسول های خاموش کننده دستی ایجاد می کنند: سیستم اعلام حریق به شما علام می کند چه زمانی ساختمان را تخلیه کنید، لیکن از شما درمقابل حریق حفاظت نمی کنند. گپسول های خاموش کننده  می بایست بشکل دستی قعال شوند و نیاز مند آن هستند که شما تا حد کافی به آتش نزدیک شوید. هر دو این روش ها نقص هایی در اجرا دارند، گپسول های خاموش کننده نیازمند شارژ دوره ای بوده و سیستم اعلام حریق نیازمند تعویض باطری است. سیستم اطفای حریق با عامل آب Sprinkler پیش از تهدید  شما و خانواده در مقابل حریق،  آتش را متوقف کرده و از شما محافظت می کند، بعلاوه خرابی در آنها بسیار نادر است.

خانواده و کسب شما شایسته ارزشمند ترین و بهترین روش مقابله با حریق است. تقریبا در مقایسه با برخی مخارج در ساختمان  یک سیستم اطفای حریق با عامل آب Sprinkler قابل اجرا است که نیازمند باطری نبوده، در زمان تماس شما در ترافیک معطل نمی ماند، و در هنگام رخداد یک حریق لجام گسیخته ساختمان شما محل امنی برای فرار و یا محافظت در برابر حریق است. سیستم اطفای حریق با عامل آب Sprinkler تقریبا یک راه حل مناسب امن در مقابله با حریق برای بسیاری از اماکن مسکونی و تجاری است – و برای اغلب مالکان ساختمان و مشاغل یک سیستم اطفای حریق با عامل آب Sprinkler موجب بهترین ارامش ذهنی است که پیش از این هیچگونه هزینه دیگری برای شما مهیا نکرده است.

                                                                                       پایان